18 декабря 2017

Замовити піцу. Історія страви.

пицца с доставкой

Піца — одна з найпопулярніших страв у світі, без якої важко уявити справжню італійську кухню. Історія виникнення піци веде в далеке минуле і більшість схиляється до думки, що першими, хто розпочав готувати цю неймовірно смачну страву є греки та римляни. Досить часто згадується й про інші народи, які готували страви подібні до піци. Близько шести тисяч років тому в Стародавньому Єгипті випікались хлібці з дрожджей, муки, кислого молока та запашних трав. В 5 столітті до н.е. воїни Персії брали з собою у походи паляниці з фініками та сиром. Рецепт приготування піци в Античній Греції найбільш подібний до того, який ми маємо зараз — сире тісто прикрашали зеленню, сиром, цибулею, оливками та змащували оливковою олією. Страва готувалась на розпеченому камінні до хрусткої скоринки. В Стародавньому Римі репет дещо урізноманітнили, додаючи свіжі овочі, духмяні трави та мед.

Перша піцерія відкрилась у 1738 році в Неаполі. Проте страва й тоді не користувалась популярністю у знаті, куштував її лише простий народ. Все змінилось під час візиту в Неаполь Маргарити Савойської — дружини Умберто І. На її день народження була приготована відома неаполітанська страва, яка містила сир, помідори, базилік, часник та оливкову олію. Італійська піца заполонила серце кожного. Страва так сподобалась королеві, що була названа її іменем. Піца в неаполітанському стилі, як правило, складається з тонкого та м’якого коржа, який набуває золотистого кольору при високій температурі. Найпопулярніші неаполітанські варіанти піци:

  • Піца Маринара — помідори, часник, орегано та оливкова олія.
  • Піца Маргарита — свіжі томати, моцарела, зелений базиліком та оливкова олія.

Слава італійської піци торкнулась кордону США та набула ще більшого поширення після приїзду італійських емігрантів, які привезли національну страву з собою. Перша піцерія в Америці відкрилась італійцем Дженаро Ломбарді у 1905 році. Страва відрізнялась від італійської технологією запікання. У 1957 році розпочали виготовляти заморожені піци, які незабаром стали найпопулярнішими з усіх заморожених страв. Сьогодні бізнес з приготування піци приносить приблизно 32 мільярдів доларів, щороку в Сполучених Штатах купується більше 3 мільярдів одиниць.

Рецепт піци вдосконалювався століттями і тепер кожен може скуштувати безліч неймовірно смачних варіантів цієї страви. В кафе “Балкон” можна замовити піцу з доставкою додому. Пропонуємо звернути увагу варіанти італійської піци, яку ми готуємо: Брівідо Кальдо, Маргарита, Капрічоза, Поло, з мисливськими ковбасками та беконом, Чотири Сира, Джованна, Цезар. Замовляйте гарячу піцу з печі на будь-який смак!