28 декабря 2017

Кафе Хмельницького. Виникнення перших закладів

Кафе хмельницкого Сьогодні, завітавши в кав’ярню, ви зустрінете багато людей, які займаються різними видами діяльності: читають новини, спілкуються з друзями, ласують смачненьким або ж просто насолоджуються чарівною атмосферою закладу та приємною музикою. Протягом усього часу існування кафе було те, що завжди спонукало відвідувати заклад — це обмін думками та ведення бізнесу. Для мандрівників кафе — це одне з небагатьох місць, де можна трохи відпочити, якщо вони перебувають далеко від готелю.

Кафе може поділятись на кілька видів — кав’ярня, чайня, інтернет-кафе, арт-кафе. Першою виникла саме кав’ярня — заклад, в якому готували запашну каву та частували десертами. Проте, з плином часу, меню кав’ярень поступово розширювалось, окрім кави пропонувати й інші страви, таким чином все частіше почав використовуватись термін “кафе”.

Перші кав’ярні виникли на початку 1500-х років на Близькому Сході — одному з перших місць вирощування кави. Кав’ярні були, перш за все, місцем проведення політичних зустрічей. Трохи потому, в 17 столітті, ці заклади описуються як місця для новин, політичної критики та проповідей. У цьому ж столітті була відкрита перша кав’ярня в Європі (Італія, Венеція), вона існує і по цей день. В Україні перша кав’ярня з’явилась у 1672 році в Кам’янці-Подільському. Існує думка, що саме в цьому місті з довгою історією і була випита перша чашечка кави, оскільки Кам’янець був форпостом слов’янського світу на кордоні з турками — тобто, перебував з ними в прямому контакті та зазнав впливу їх культури. Спершу зелені кавові зерна нікому не були до смаку, проте потім, все ж таки, був відкритий рецепт приготування напою, який чудово бадьорив і особливо до душі припав кріпосній варті. Через п’ять років заклади стали популярні в Англії. Однією з найбільших компаній в світі, яка займається продажем кави є Starbucks, кав`ярні якої знаходяться у 55 країнах світу.

На сьогодення існує просто неймовірна кількість кафе, які пропонують своїм відвідувачам скуштувати смачні страви різних кухонь світу. Одним з таких закладів є кафе Хмельницького — “Балкон”, де можна не тільки незабутньо провести час, але й замовити їжу додому.

В кафе “Балкон” можна зробити замовлення на гарячі основні страви — борщ, пельмені, вареники. Скуштувати італійскі страви — паста, брускетти, піца. Поласувати французькими десертами — круасани з шоколадом, струделі. У нас є бургери, салати, сендвічі та багато інших страв. З нами ви завжди будете ситі!